Catalog

RK Rose+Krieger GmbH

RK Rose+Krieger GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2008

RK Rose+Krieger GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2008

27.03.2025 01:03

RK Rose+Krieger crește eficiența portofoliului său de tehnologii de profil

RK Rose+Krieger și-a extins portofoliul de tehnologii pentru profile. Cu profilul RK Eco, producătorul oferă un nou profil de proiectare orientat spre eficiență. Acest lucru permite RK Rose+Krieger să furnizeze întotdeauna componente și soluții dimensionate corespunzător pentru aplicațiile tehnologiei profilelor.

Noul profil RK Eco completează gama de succes a tehnologiei profilelor de la RK Rose+Krieger. Tehnologia profilelor RK este astfel disponibilă și pentru aplicații în care sunt utilizate componente cu greutate optimizată și care economisesc resurse. Profilele RK Eco proiectate eficient se integrează perfect în lumea produselor RK Rose+Krieger în ceea ce privește calitatea și stabilitatea.

Instalare versatilă fără găurire

Ca de obicei, profilele din aluminiu sunt ușor de instalat fără găurire. Profilele RK Eco au un burghiu centrat în baza canelurii, care poate fi utilizat pentru ajustări individuale. O gamă largă de accesorii face posibilă asamblarea ușoară și sigură a profilelor cu suporturi cu burduf, blocuri glisante și alte componente ale tehnologiei de conectare. Piulițele și șuruburile hexagonale și pătrate standard pot fi, de asemenea, introduse în geometria canelurii fără răsucire. Profilele RK Eco oferă o gamă largă de aplicații posibile. De exemplu, acestea sunt potrivite pentru construcția de cadre inferioare, cum ar fi cele utilizate pentru tehnologia de transport și depozitare, precum și pentru cărucioarele de preluare a comenzilor și construcția de dispozitive de fixare.

Material optim și eficiență a costurilor

Diferitele sisteme de profile RK pot fi combinate cu ușurință între ele. Aceasta înseamnă că soluțiile de sistem pot fi adaptate cu precizie la capacitățile de încărcare și la cerințele echipamentelor și furnizate dintr-o singură sursă. Utilizatorii beneficiază de o eficiență optimă a materialelor și a costurilor și, la cerere, de consiliere individuală cu privire la sistemul de profile care corespunde cel mai bine aplicației vizate.

Profilele RK Eco sunt disponibile imediat din stoc sub formă de bare de 6 m sau tăiate la dimensiune. RK Rose+Krieger începe cu două secțiuni 40 x 40 mm și 40 x 80 mm și va extinde treptat gama.

Mai multe știri

Mai multă libertate în controlul mobil

 

RK...

RK Rose+Krieger oferă acum capace pentru tranzițiile legate de asamblare...

Cilindri electrici rezistenți pentru utilizare în interior și exterior
Noi conectori de colț pentru o flexibilitate și mai mare cu sistemul de jgheaburi de cabluri RK
Trei noi suporturi de monitoare pivotante pentru flexibilitate maximă și ușurință de utilizare